První týden a Silvestr

4. ledna 2017 v 13:08 | Romíí |  Příhody
První dny byly trochu zmatené. Museli jsme s přítelem neustále dávat pozor na to, kam Pupík leze. Zabezpečili jsme prostor u ledničky, aby se nedostal za ní a něco se mu nestalo a taky jsem museli více přirazit nábytek, aby Pupík neuvízl v rozkládací posteli. Z kancelářského křesla začal skákat na topení a následně na psací stůl, takže jsem za topení strčila deku, aby náhodou nezapadl. Měla jsem docela strach. Když to na něj totiž přijde, lítá jako torpédo od zdi ke zdi, hlava nehlava naráží do nábytku a do zdí a skáče nahoru a dolů. Jediné, co jsem zatím nevyřešila, je šplhání po opěradle kancelářského křesla. Je v pořádku když na něm sedí nebo leží, ale jakmile se začně šplhat nahoru, jeho drápky začnou ničit koženkovou opěrku. Nevím co s tím dělat. Doufám, že ho to nějak odnaučím.
S tím souvisí i forma potrestání. Nevěděla jsem, jak ho odradit od těch špatností co dělá. U psů to je přeci jen jednodušší, kočky jsou kočky, a ty si budou povětšinou dělat co chtějí. Přítel zkoušel klasické ,,kššššic", ale to bohužel s naším Pupíkem ani nehnulo. Vlastně se na nás ani nepodíval. Později k večeru jsem projížděla různé diskuze, a spousta lidí tam psala, že funguje postříkání vodou. Musím teda pořídit rozprašovač a vyzkoušet to, nebo mi křeslo nadobro rozdrbe.

Silvestr jsme trávili spolu doma. Venku byla příšerná mlha, takže z ohňostrojů snad nic vidět nebylo. Ale rány slyšet byly a Pupík nejdřív vůbec nechápal co to je. Naštěstí se toho ale nebál, jen se chtěl dívat z okna, což bylo ultra-roztomilé. Začal ale taky kousat a hrát na žaluzie, takže jsem ty špagátky musela přilepit, aby za ně netahal, jelikož jsem v pronajatém bytečku a ty žaluzie nejsou moje a jsou navíc úplně nové.
Pupíkovi se také moc líbí poličky. Rád do nich leze a prozkoumává co v nich je. Občas si tam i lehne a kouká se kolem sebe. Má totiž moc rád stísněné prostory, kde si může lehnout nebo jen tak šmejdit. Takové místo je i za jeho záchodkem, většinou tam skočí a pak nemůže vylézt a chvíli mi to trvá, než najde tu správnou cestu.

Po novém roce byl Pupík poprvé sám doma. Nejdříve přímo na Nový rok, jen na dvě hodinky ,,na zkoušku". Pečlivě jsme překontrolovali, jestli v bytě není něco, co by mu nějakým způsobem ublížilo a odešli jsme k rodičům mého přítele. Měla jsem přirozeně obavy, že mu bude smutno a že něco zničí a blablabla ale zvládl to skvěle, ALE - pořádně mi vynadal. Vymňoukal mě hned jak jsem se vrátila a potom na mě skočil a chtěl mazlit. To byl ale jen slabý odvar toho, co udělal po celém dni sám doma další den. Chodím do práce, takže to musí doma vydržet. Teď už mu to asi došlo, že se vždy zase vrátím, ale ten jeho pláč co jsem slyšela po prvním pracovním dni mi trhal srdce. :D Nehnul se ode mě celou hodinu a pořád jsem si ho musela všímat, abych mu to jako vynahradila. Je to slaďouš.

Celkově k mi přijde Pupík jako docela bezproblémový kočičák. To, že si hraje se vším co najde mu nemohu mít za zlé - je to ještě kotě, a časem se trochu uklidní, navíc ho ještě čeká kastrace, kterou doufám zvládne v pohodě. Očkovaný ještě není, ale ono není kam spěchat. Je to kotě co je v bytě, takže mu nic nehrozí, navíc mi bylo doporučeno očkovat ho co nejpozději, aby se mu z toho nedělalo špatně a dobře to snesl.

Mějte se krásně.
Romíí & Pupík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 8. ledna 2017 v 20:45 | Reagovat

Super článek! :-)

2 Belluška Belluška | Web | 9. ledna 2017 v 9:52 | Reagovat

Já jsem letos žádný ohňostroj neviděla. Pak jedině v televizi, jak promítali po celé zemi. A abych popravdě se ti přiznala, tak mi to ani nijak nechybělo. Jinak k tvýmu koťátku přeji hodně mazlení do Novýho roku :)

3 tomcaj9 tomcaj9 | 20. ledna 2017 v 8:56 | Reagovat

Moje babička má taky kočku. Když byla kotě, chovala se podobně. Naštěstí ji měla až od tří měsíců. Nevím, co by udělala s měsíčním kotětem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama